WARSZTATY DLA ABSOLWENTÓW.

BOGDAN KRĘŻEL,  MAGDALENA BARTKIEWICZ-PODGÓRSKA , GRZEGORZ KLATKA ORAZ ABSOLWENCI NA SZYNDZIELNI.

Fotografia ilustracyjna to pierwsze z serii warsztaty tematyczne organizowane przez Fotoedukację, skierowane do absolwentów szkoły, będą poświęcone aspektom graficznym fotografii.

Pokażemy czym staje się to uniwersalne medium w ręku grafika-ilustratora.

Warsztaty odbędą się od 17do19 listopada 2017 w schronisku górskim na Szyndzielni.

Zajmiemy się zagadnieniem ilustrowania literatury, od analizy pomysłu i wyboru metody po finalny efekt w postaci okładki lub serii ilustracji.

Przejdziemy przez cały intrygujący proces budowania przekazu za pomocą obrazu fotograficznego, przebiegający bardzo indywidualnie, ze świadomością, że w pewnych przypadkach może polegać on na prostych zabiegach, a w innych wiązać się z przygotowaniem skomplikowanych inscenizacji.

Prowadzący warsztaty:

MAGDALENA BARTKIEWICZ-PODGÓRSKA, grafik-projektant i fotograf, zajmująca się projektowaniem plakatów, ilustracji i okładek, m.in dla Wydawnictwa W.A.B., Państwowego Instytutu Wydawniczego, Wydawnictwa Hachette i Naszej Księgarni.

BOGDAN KRĘŻEL,  fotograf portrecista, absolwent łódzkiej filmówki (PWSFTviT). Zawodowo fotografuje od 23 lat. Od wielu lat współpracuje z tygodnikiem „Przekrój”. Jest fotografem solistą, w czasie sesji najchętniej pracuje jeden  na jeden. Nie boi się przypadku i często kieruje się intuicją. Jest szczerze wymagający i wymagająco szczery. Dzięki temu tworzy jedne z najlepszych fotografii portretowych w kraju.Bohaterami zdjęć Krężela są najważniejsze postaci polskiej sceny, literatury, sztuki i polityki. Jest twórcą okładek oraz ilustracji do książek wydawnictw Znak, W.A.B. i Prószyński i S-ka. Autor licznych wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Laureat wielu konkursów fotograficznych.

GRZEGORZ KLATKA, reporter, fotograf urodzony w Katowicach w 1976 r. Absolwent Instytutu Fotografii Twórczej w Opawie w Czechach. W latach 1998-2003 reporter tygodnika „Polityka”.Autor fotoreportaży głównie z Polski, a także z Czech, Litwy, Rosji, Izraela, Palestyny, Portugalii, Pakistanu, Indii, i USA. Ponadto fotoreportaże publikował w Magazynie Gazety Wyborczej, Magazynie Rzeczpospolitej, tygodnikach: Ozon, Viva, Sontag Zeitung (Szwajcaria), Reflex (Czechy), Courier Internationale (Francja), w miesięczniku Zwierciadło i in. W latach 2005-6 współpracownik miesięcznika Forbes, 2007-8 fotograf codziennej gazety Pražský deník w Pradze. Od kwietnia 2009 współtworzy nowy kwartalnik „Prime”.

Laureat kilku nagród w konkursach fotograficznych m.in.: I, II i III nagrody w konkursie Polskiej Fotografii Prasowej (1998, 1999), II nagrody w Humanity Photo Awards (Pekin Chiny 2007), dwukrotnie wyróżniony w Gorzowskich Konfrontacjach Fotograficznych (1998,2004). Zdobywca Grand Prix w Płockim Biennale Plakatu (2007). Brał udział w kilkunastu indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych wystawach i pokazach fotografii w Europie i w Azji. Uczestnik paru zbiorowych projektów dokumentalnych m.in.: polsko – niemieckiego projektu „Przez rzekę – Uber den Fluss”.

FOTOGRAFIA ILUSTRACYJNA

Termin:17-19 listopada 2017

Miejsce: Schronisko PTTK Szyndzielnia http://www.szyndzielnia.com.pl/

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona do 15 osób.

Zgłoszenia na centrum@fotoedukacja.edu.pl

FOTOGRAFIE Z WARSZTATÓW BOGDANA KRĘŻLA DLA SŁUCHACZY FOTOEDUKACJI W ELEKTROCIEPŁOWNI  SZOMBIERKI - 2 KWIETNIA 2011

Copyright © 2008-2017 by Kursy i Szkoła fotografii Fotoedukacja. Wszelkie prawa zastrzeżone.